Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Bytomiu w klasie skrzypiec prof. Jacka Siemka w roku 2000. Podczas nauki odnosił sukcesy na wielu polach.  Jako skrzypek był laureatem III nagrody na Śląskim Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym, koncertował jako solista z Orkiestrą Kameralną „Camerata Impuls”. 

Piastował też zaszczytne stanowisko koncertmistrza Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej. Brał udział w konkursach kompozytorskich – Patri Patriae w Katowicach w roku 1998 i Konkursie im. Andrzeja Panufnika w Krakowie w roku 1999.

W 1997 roku otrzymał III nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Karolu Szymanowskim w Zakopanem. 

Edukację kontynuował w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika, w klasie kameralistyki prof. Urszuli Stańczyk i prof. Pawła Głombika.

Jest laureatem wyróżnienia na 42 Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im.Ludwiga van Beethovena w Hradecnad Moravici w Republice Czeskiej oraz wyróżnienia Związku Stowarzyszeń Wykonawców „STOART”. Był koncertmistrzem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Szymanowskiego. 

Brał udział w wielu Kursach Mistrzowskich, m.in. w Żaganiu w klasie skrzypiec prof.Pawła Puczka, Białymstoku w klasie prof. Clarensa Meyerscaught’a i Katowicach w klasie prof. Semiona Yaroshevich’a. Współpracował z Orkiestrą Muzyki Nowej i Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „Aukso”. 

Obecnie jest częstym gościem orkiestry kameralnej  „Camerata Impuls” oraz kwartetu smyczkowego „Da Camera”. 

Prowadzi działalność pedagogiczną. 

W 2003 roku został muzykiem Śląskiej Orkiestry Kameralnej, w której od marca 2007 pełni stanowisko Inspektora orkiestry.