Ukończył Liceum Muzyczne w Lublinie w klasie skrzypiec prof. Franciszka Falgera. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Pawła Puczka. 

Będąc studentem został zaproszony przez założyciela i długoletniego Szefa Śląskiej Orkiestry Kameralnej – prof. Jana Wincentego Hawela do objęcia stanowiska skrzypka, następnie w krótkim czasie został koncertmistrzem. Z jej towarzyszeniem często występuje również jako solista. 

Jest bardzo cenionym muzykiem, współpracuje z najlepszymi orkiestrami w Polsce – Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Kameralną, Capellą Cracoviensis, Wrocławską Orkiestrą  Kameralną „Leopoldinum”, Toruńską Orkiestrą Kameralną. 

Prowadzi działalność pedagogiczną. 

Brał udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, doskonaląc swe umiejętności pod okiem najlepszych profesorów. Będąc uczestnikiem kursu w klasie prof. Balżalorskiego w Grożnjan w dowód uznania swych wybitnych zdolności wykonawczych, otrzymał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej dla Radia Zagrzeb, podczas której wespół z austriackim pianistą A. Fliegerem uwiecznił sonaty skrzypcowe Johannesa Brahmsa.

Od początku istnienia Kwintetu Śląskich Kameralistów jest jego prymariuszem. Zawsze interesowała go aranżacja, jednak dopiero niedawno zdecydował się na szersze pogłębienie tej techniki. Rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania, czego dowodem jest materiał w postaci opracowań największych przebojów muzyki rozrywkowej lat 60 i 70  XX wieku oraz rozmaitych melodii żydowskich na kwintet smyczkowy. Bardzo gorące przyjęcie przez publiczność spowodowało serię zamówień rozmaitych aranżacji przez największe gwiazdy polskiej sceny zarówno klasycznej, jak i rozrywkowej z Ewą Urygą i zespołem Glass Duo na czele.

Artysta gra na XIX wiecznych skrzypcach pochodzenia francuskiego.